послуги інвентаризаціїНа європейському ринку, послуги незалежних інвентаризацій з’явилися понад 50 років тому. В Україні цей ринок почав зароджуватися менше 10 років тому, і рухався в основному завдяки попиту з боку європейських роздрібних мереж. На сьогоднішній день можна відзначити, що завдяки якісним змінам ведення бізнесу, дедалі більше українських компаній передають послуги проведення інвентаризацій ТМЦ або основних засобів на аутсорсинг.

В послугах незалежних інвентаризацій основних засобів в Україні, зазвичай, зацікавлені великі компанії з розгалуженою філіальною мережею. В інвентаризаціях ТМЦ, як правило, зацікавлені в першу чергу аптечні мережі, роздрібна торгівля та виробничі компанії з великою кількістю постачальників і розгалуженою мережею складів.

Також помітне зростання попиту на послуги незалежних інвентаризацій з боку компаній, які передають або приймають майно в оренду, здійснюють операції злиття\поглинань, проходять процедуру банкрутства та інше.

Навіть у компаніях, де налагоджено комп’ютерний облік товару, все одно періодично потрібні послуги ревізорів, оскільки неможливо виключити вплив людського фактора, що призводить до пересорту продукції, або проблем з урахуванням пересувань продукції. З часом, подібні недоліки скупчуються в обліковій системі, і можуть призвести до дуже серйозних наслідків. Саме тому, навіть компанії що використовують для контролю продукції найсучасніші технології, такі як RFID, періодично вдаються до послуг незалежних інвентаризацій.

Деякі компанії в Україні користуються послугами постачальників вибірково. Навіть при наявності відділу внутрішнього аудиту, вони стикаються з необхідністю провести інвентаризації незалежними постачальниками в окремих регіонах, наприклад, у Луганській та Донецькій областях.

Звільнення ресурсів

Професійна незалежна інвентаризація дозволяє мінімізувати можливість неякісного перерахунку, звільняє внутрішні трудові ресурси, дозволяє провести інвентаризацію декількох об’єктів одночасно, незалежно від регіону, і в цілому підвищити дисципліну персоналу на об’єкті, який перевіряється.

У період спаду економіки компанії намагаються зменшувати витрати. Тому з одного боку, попит на інвентаризації в Україні збільшується, оскільки інвентаризація один з найбільш ефективних інструментів контролю, з іншого боку – компанії складніше розлучаються з грошима, і іноді здається, що провести інвентаризацію своїми силами вийде дешевше. Але якщо розглянути питання детальніше, то все виявиться навпаки. Все залежить від способу підрахунку. Якщо врахувати тільки прямі витрати на інвентаризацію, то, можливо, вийде дешевше. Але якщо скласти інші витрати на утримання працівників, закупівлю дорогого устаткування і програмного забезпечення, витратні матеріали та транспортні витрати – виходить, що незалежна інвентаризація значно дешевше і ефективніше. Варто врахувати і час, витрачений на інвентаризацію. Потрібно враховувати, що професійний штат ревізорів проводить інвентаризацію значно швидше і точніше власного персоналу.

Якість або ціна інвентаризації

Вибираючи постачальника послуг незалежних інвентаризацій, деякі компанії звертають увагу в першу чергу на вартість послуг. Але потрібно враховувати той факт, що, як і на будь-якому іншому ринку, на ринку послуг незалежних інвентаризацій є компанії, які демпінгують і намагаються таким чином забрати частку ринку. Такий підхід, як правило, призводить до великих засмучень з боку замовника, бо подібні компанії використовують працю тимчасового персоналу, який часто не в змозі якісно провести інвентаризацію. До того ж з такими компаніями, як правило, нечистим на руку директорам, вдається домовитися і спотворити реальну картину після інвентаризацій. Надійні компанії – дорожать своєю репутацією і користуються послугами власних високопрофесійних співробітників, і не підуть на шахрайські оборудки з керівниками об’єктів, що перевіряються. Якісна інвентаризація не може коштувати занадто дешево. Якісний постачальник інвентаризаційних послуг повинен володіти:

  • Великою кількістю обладнання (терміналами збору даних) різного типу (1D сканера, 2D сканера, RFID-зчитувачі).
  • Мати спеціалізоване програмне забезпечення. Програмне забезпечення повинно бути власної розробки, що дозволить постачальнику здійснювати інвентаризації будь-якого рівня складності, і враховувати специфіку кожного клієнта, а не пропонувати загальну методологію підрахунку всім замовникам.
  • Мати штат висококласних операторів і супервайзерів, які проводять підрахунок товарів і контролюють процес в цілому.
  • Мати можливість надання клієнту проміжних звітів на будь-якому з етапів інвентаризації. Звітів по вмісту, звітів по місцях зберігання, звітів щодо розбіжностей і т. д.

Враховуючи вищесказане, можна підвести підсумки. Українські компанії, що працюють за західними стандартами, бажаючи мінімізувати витрати і підвищити ефективність, вже давно зробили вибір на користь незалежних постачальників послуг інвентаризацій. Але в Україні потенціал ринку незалежних інвентаризацій може повністю розкритися лише при приведення законодавчої бази у норму, а також при переході систем корпоративного управління до міжнародних стандартів.

Компанія InventoryPRO є професійним постачальником послуг незалежних інвентаризацій на ринку України, будь-якого формату і рівня складності. Звернувшись до нас, ви отримаєте професійну вичерпну консультацію. Наші фахівці допоможуть вибрати оптимальну для вашої компанії методологію інвентаризації, а також швидко і якісно проведуть процес підрахунку ТМЦ або основних засобів.

Ми допоможемо вам якісно провести інвентаризацію

Зв'язок з нами: +380 44 221 13 93

Інші контакти