Навіщо потрібна інвентаризація основних засобів?

Основні засоби (ОЗ) є невід’ємною частиною будь-якої компанії. Для забезпечення достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності кожне підприємство повинно обов’язково проводити інвентаризацію основних засобів (п. 6 ст. 145 Господарського кодексу; п. 1 ст. 10 Закону від 16.07.99 р. № 999-XIV «ПРО бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Основні засоби являють собою матеріальні активи підприємства, що діють протягом тривалого часу (більше 1 року) в якості засобів праці. До основних засобів відносять: нерухомість (земельні ділянки, будівлі, багаторічні насадження тощо), транспортні засоби, устаткування, виробничий і господарський інвентар.

Інвентаризація основних засобів може бути суцільною або вибірковою, плановою або позаплановою.

Суцільна інвентаризація основних засобів охоплює перевірку всього майна та фінансових зобов’язань підприємства, в тому числі активи, які передані в оренду або перебувають у ремонті і т. п. Вибіркова інвентаризація основних засобів – це інвентаризація, при якій можуть бути перевірені тільки певні склади, матеріально-відповідальні особи (МВО) або групи основних засобів.

Суцільна інвентаризація проводиться не рідше 1 разу в рік (п. 6 розд. 1 Положення № 879), і повинна бути проведена в тримісячний строк до дати річного звіту.

В обов’язковому порядку інвентаризація проводиться при:

 • При зміні матеріально-відповідальних осіб;
 • Складанням річної звітності;
 • При встановленні фактів розкрадання чи зловживання, а також фактів псування майна;
 • У разі пожежі, стихійних лих та інших надзвичайних подій;
 • Ліквідації або реорганізації підприємства;
 • При продажі підприємства чи передачи його в оренду;
 • Зміні керівного складу підприємства.

 

Чому варто вибрати нас для інвентаризації основних засобів?

Інвентаризація основних засобів є не тільки обов’язковим процесом, але і одним з найнеобхідніших процесів для якісного контролю за роботою підприємства. Інвентаризація основних засобів дозволяє контролювати:

 • Відповідність документації підприємства фактичній наявністі ОЗ.
 • Технічний стан основних засобів.
 • Оцінку вартості основних засобів.
 • Умови зберігання основних засобів.
 • Фактичне існування основних засобів.

Маркировка основных средств в УкраинеЗ огляду на трудомісткість процесу проведення інвентаризації основних засобів, доцільним є передача цієї функції фахівцям нашої компанії. Наша компанія має великий досвід проведення інвентаризацій основних засобів підприємств різного масштабу – від невеликих компаній, до найбільших світових виробничих підприємств.

При проведенні інвентаризації основних засобів наші співробітники здійснюють фотофіксацію та маркування основного засобу за допомогою спеціальних матеріалів: поліпропіленової етикеткою, вініловю плівкою або RFID-мітками. Даний підхід дозволить у майбутньому значно спростити інвентаризацію основних засобів підприємства.

 

Незалежні інвентаризації основних засобів в Україні

Зв'язавшись з нами, ви отримаєте кваліфіковану допомогу

Зв'яжіться з нами по телефону: +380 98 843 07 34

Інші контакти