Інвентаризація аптек та медичних установ

Як правило, інвентаризація аптек та медичних установ повинна проводиться періодично, щоб виявити нестачу чи надлишки продукції, яка знаходиться у наявності. Дана інформація повинна бути достовірною, без помилок і недоліків. Нижче ви дізнаєтеся, коли проведення інвентаризації обов’язково, і як правильно проводити дану процедуру у аптеках або медичних закладах.

 

Ключові аспекти інвентаризацій в аптеках

Прежде чем разбираться с этапами и правилами данной процедуры, нужно четко понимать, что же значит этот термин. Инвентаризация – это мониторинг товарных и материальных ценностей, финансовых средств и определенного оборудования, предоставленного сотрудникам компании для ежедневного использования. Главная цель, которую ставит перед собой инвентаризация в аптеке – это выявить количество фактического товара, имеющегося в аптеке, и сопоставить эти данные с показателями, представленными в учете бухгалтера. Данная информация помогает владельцам учреждения отслеживать наличие и сохранность продукции.

 

Существуют три разновидности инвентаризации:

 • Повна інвентаризація.

Даний моніторинг варто проводити не рідше одного разу в 3 роки. При такій процедурі враховуються товарні і матеріальні цінності, проводиться перевірка каси, а також медичного і торгового устаткування.

 • Річна інвентаризація.

Така процедура проводиться один раз на рік, і вона необхідна при складанні бухгалтерського звіту, який складається, як правило, в кінці року. Варто пам’ятати, що при річній інвентаризації, проводиться перевірка виключно каси та товарів, що є в наявності.

 • Проміжна інвентаризація аптек.

Дана процедура може проводиться за розпорядженням керівництва в будь-який час з метою отримання реальної інформації про продукцію, яка наявна в аптеці або медичному закладі. Даний тип інвентаризації, дозволяє виявити надлишки, нестачі, пересортицю продукції, а також проблеми з маркуванням медикаментів.

 

Як правильно провести інвентаризацію

Напевно керівники медичних підприємств замислювалися про те, як правильно провести інвентаризацію в аптеці. Існує кілька способів, які можуть допомогти організувати цю процедуру швидко і без помилок. Розберемо деякі з них:

 • Спосіб підрахунку продукції по найменуванню.

В цій ситуації доведеться шукати кожен товар за місцями зберігання. Такий спосіб не є ефективним на 100 % і не гарантує виявлення недостачі або надлишку, особливо, якщо таких немає.
Не будемо забувати про людський фактор. В аптеках, зазвичай, висока ступінь прохідності людей на добу. Фармацевт може випадково покласти медикамент не в той ящик або залишити його біля каси. Відповідно в процесі інвентаризації ліки може бути не виявлено. Як наслідок – плутанина і невірні дані.

 • Інвентаризація по місцях зберігання.

Така схема зручна тим, що ревізори можуть розділитися на дві групи і рухатися назустріч один одному, підраховуючи при цьому товар. Особливо зручно працювати, якщо цей процес комп’ютеризований. Не потрібно буде перевертати всю аптеку в пошуку відсутніх препаратів. Всі дані будуть внесені на комп’ютер і фармацевту буде простіше знайти підходящий медикамент.

 • Інвентаризація аптек з використанням терміналів збору даних.

Найефективніший і сучасний вид проведення перерахунку аптек. При цьому підході, на спеціалізоване обладнання завантажується довідник лікарських засобів зі штрих-кодами. Кожен ящик і полка маркується спеціальним номером, після чого починається сканування кожної одиниці товару. При цьому типі підрахунку, проявляється найбільш висока точність. Враховуючи що в більшості аптек існує партіонний облік, даний спосіб єдино ефективний. За такої інвентаризації забезпечується перевірка надлишків, нестач, а також контроль цін і правильність маркування медикаментів.

 

Переваги роботи з нами

Команда наших професійних ревізорів готова надати вам свої послуги в будь-який зручний для вас час. Ми пропонуємо вам швидку, злагоджену і якісну роботу професіоналів своєї справи.

Серед плюсів роботи з нами не можна не відзначити:

 • Швидке і якісне виконання роботи;
 • Професіоналізм ревізорів і супервайзерів;
 • Достовірний звіт про наявність товарів на вашому підприємстві;
 • Виконання інвентаризації з урахуванням специфіки установи і считаемой продукції;
 • Робота в будь-який зручний для замовника час (нічний час, вихідні та святкові дні).

Працюючи з нами, ви не пошкодуєте про свій вибір, адже ми завжди підходимо до роботи відповідально і професійно.

 

Інвентаризація в аптеці

Зв'язавшись з нами, ви отримаєте кваліфіковану допомогу

Зв'яжіться з нами: +380 98 843 07 34

Інші контакти