Організація адресного зберігання на складі

Саме поняття «адресне зберігання» досить важко розшифрувати. Всі ми часто звикли запам’ятовувати що і де знаходиться, покладаючись лише на свою пам’ять. Важливо врахувати, що людина не здатна засвоїти 100 % інформації, яку вона дізналася за день. Щоб уникнути проблем у роботі складу, і прискорити процеси відвантаження і приймання продукції, варто вдатися до системи адресного зберігання товарів.

Принцип дії цієї схеми полягає в тому, що вона ділить ваш склад на так звані комірки, кожна з яких відповідає за збереження тієї чи іншої продукції. Виходячи з даних, введених користувачем системи, програма пропонує розподілити внесений вами товар в певну комірку (наприклад, товарне сусідство). Якщо виріб необхідно забрати, система повідомить вам про її місце перебування.

Кажучи іншими словами, при використанні адресного зберігання, людина ніби перекладає відповідальність за збереження інформації з себе на систему управління складом.

 

У чому переваги адресного зберігання товарів?

З величезного списку переваг адресного зберігання не можна не відзначити наступні пункти:

  • Співробітникові складу не доведеться шукати місце розташування товару на складі. У системі буде чітко вказано, в яких клітинках знаходиться необхідна кількість товару.
  • За рахунок оптимізації зберігання продукції, значно прискорюється час приймання та відвантаження товару. Якщо товар має термін придатності, то система дозволить оптимізувати відвантаження з урахуванням цих даних.

Існує два варіанти зберігання продукції на складі, а саме:

 

Динамічне зберігання товару.

При цій схемі зберігання виробів, за продукцією не фіксується чітко визначена область. Товар, що надійшов на склад, встановлюється у вільне пронумероване місце. Загальний принцип такий:

  • Продукція надходить на склад у визначений сектор;
  • Фіксується назва, обсяг поставки та інші характеристики;
  • У систему управління складом надходить інформація про прибуття нової продукції;
  • Далі слід визначити, чи є вільна клітинка для даної категорії виробів і розмістити товар.

 

Статичне зберігання товару.

Даний вид зберігання передбачає чітке закріплення конкретного товару за конкретною адресою. Таким чином, для однієї категорії товару вибирається одна клітинка або декілька комірок для зберігання. Принцип такої системи простий і зрозумілий: обсяг продукції завжди зберігається в одному певному місці. Але важливо знати, що статистичне зберігання більш зручно для великих складів, або тих, на яких зберігається відразу кілька категорій товарів. Єдина складність полягає в тому, що потрібна постійна оптимізація розміщення товарів за товарними групами.

Як впровадити систему адресного зберігання?

Оптимізація зберігання товарів на складі – актуальна проблема для більшості компаній. Часто підприємства орендують величезні площі під склади, які в результаті виявляються напівпорожніми. Часто замовлення комплектуються з помилками, товар може «загубитися» на складі, і працівникам складу доводиться витрачати години робочого часу на пошук потрібної продукції.

Реалізація системи адресного зберігання на складі, дозволяє вирішити подібні проблеми. Для того щоб ефективно використовувати адресне зберігання, потрібно з’ясувати:

Потрібно визначити, яка система буде найбільш ефективно працювати на конкретному складі: статична або динамічна? Якщо на складі мала кількість найменувань продукції, то можна використовувати статичну систему адресного зберігання. Однак, якщо у вас сотні товарних позицій, то вам варто зупинити свій вибір на динамічній системі адресного зберігання товарів, яка є більш гнучкою і орієнтована на використання на великих складах.

Як правильно промаркувати адреси товарних комірок? Необхідно визначити якими будуть комірки для зберігання товарів на вашому складі. Це можуть бути будь-які постійні об’єкти, шафи, стелажі, полиці і т. п. Ви повинні розуміти, як працівники вашого складу будуть здійснювати пошук потрібного місця зберігання: спочатку необхідно знайти потрібний ряд, потім потрібний поверх, потім дістати товар з конкретної комірки. При маркуванні місць зберігання продукції, варто уникати використання нерозбірливих символів і важко читаємих шрифтів. Маркування з адресою клітинки, повинне читатися легко і зрозуміло.

Як розділити склад на зони? При використанні системи адресного зберігання, на складі повинні бути виділені зони прийому продукції, комплектації товарів і відвантаження. Всім цим зонам повинні бути присвоєні власні адреси. Так само можлива наявність буферної зони для зберігання певної кількості товару, і організації черги.

Провести тестування зберігання продукції за адресами.
Необхідно провести тестування, щоб визначити ефективність використання системи адресного зберігання з урахуванням специфіки продукції та планування конкретного складу. Необхідно виділити декілька випадкових адрес клітинок і попросити кілька співробітників складу здійснити комплектацію декількох замовлень. Теж саме потрібно зробити і з прийомом товару. Маркування з адресами клітинок повинне бути інтуїтивно зрозуміла всім співробітникам складу. При необхідності можна використовувати графічні покажчики. У цьому випадку можуть бути виявлені і усунені недоліки при роботі системи на ранньому етапі.

Наші фахівці допоможуть впровадити вам систему адресного зберігання складу, правильно здійснять позначення адрес комірок, проведуть тестування, навчання персоналу і первинну прив’язку продукції до місць зберігання.

 

Організація адресного зберігання на складі

Зв'язавшись з нами, ви отримаєте кваліфіковану допомогу

Зв'яжіться з нами по телефону: +380 44 221 13 93

Інші контакти